Dikkat - JavaScript kapalı, Tarayıcınızın JavaScript ayarlarını kontrol edin. Tarayıcı ayarlarından JavaScript durumunu aktifleştirmeniz gerekli

New varıant of Coronavırus.!!

21 Aralık 2020 Pazartesi 19:38

More than 45 countries have banned UK arrivals because of concerns about the spread of a new variant of coronavirus.!!

Flights from the UK are being suspended to countries across the world including Spain, India and Hong Kong.

France shut its border with the UK for 48 hours, meaning no lorries or ferries can leave from the port of Dover.

Boris Johnson is chairing a meeting of the government's emergency committee and will hold a press conference at Downing Street at 1700 GMT.

He will be joined by Transport Secretary Grant Shapps and Sir Patrick Vallance, the UK government's chief scientific adviser.

It comes as the French government said it will establish a protocol "to ensure movement from the UK can resume".

European Union member states are currently meeting in Brussels to discuss a co-ordinated response, with officials suggesting a requirement for tests could be imposed on all people arriving from the UK.


COVID-19- PANDEMİ

11 Aralık 2020 Cuma 23:32


COVID-19 sonrası yeniden normalleşme

Makale, OKI Europe Ltd EMEA Pazarlama İletişimleri Genel Müdürü Pamela Ghosal tarafından yazılmıştır. 
Koronavirüs salgını, dünyanın dört bir yanında yaşayan her birimizin hayatını farklı şekillerde etkiledi. Yıllardır alıştığımız yaşam şeklinden bir anda vazgeçmek zorunda kaldık. Bu salgının yayılmasını önlemek adına sosyal mesafeyi korumak için özgürlüğümüze ara verip rutinlerimizi rafa kaldırdık. Bu geçici kısıtlamaların bitmesiyle normal yaşamımıza dönmeyi hepimiz sabırsızlıkla bekliyoruz diyebiliriz. Peki, kriz nihayet sona erdiğinde bizi nasıl bir dünya bekliyor olacak? Her şey tekrar eskisi gibi olacak mı?  Elimizdeyken ne kadar önemli olduğunu fark etmediğimiz özgürlüğümüzün, ilişkilerimizin ve yaşam tarzlarımızın kıymetini hep birlikte anlayacağız. Peki, salgın sonrası dünyada başka neler sonsuza dek değişecek?

Yeni bir çalışma şekli

Pek çok kişi Covid-19'un tüm sektörlerde faaliyet gösteren her ölçekten işletmenin çalışma şeklini değiştireceğine inanıyor. Bu salgının getirileri büyük olasılıkla kalıcı olacak ve işletmeleri derinden etkileyecektir. Çalışanlar, evde çalışmayı sevip neden bunca zamandır ofise gitmeleri gerektiğini sorgulayabilir. Benzer şekilde, uzaktan çalışmaya daima şüpheyle yaklaşan işletmeler bu yöntemi benimsemek zorunda kaldıktan sonra uzaktan çalışmanın aslında verimlilikte düşüşe neden olmadığını fark edecek. Bunun sonucunda şirketler, esnek çalışma koşullarında rahatlık sunabilir ve evden çalışma yaygınlaşabilir.  WordPress'in Yönetim Kurulu Başkanı Matt Mullenweg'in de tahminde bulunduğu gibi: "Milyonlarca insan, ev ve iş arasında mekik dokumadan çalışma veya aile bireylerinden biri hastalandığında evde kalma olanağını bulacak. Bu, çalışma şeklimizi kökten değiştirmek için bir fırsat olabilir." Yalnızca çalıştığımız yer değil, çalışma şeklimiz de değişebilir. Çoğumuz, video konferans platformlarını kullanarak toplantı yapmaya hızlı bir şekilde alıştık. Virüs salgını geçtikten sonra da bu teknolojiyi kullanmaya devam edeceğiz. Şirketler, yüz yüze toplantılar yapılmadan da amaçlara ulaşılıp hedeflerin başarıldığını fark ederek çalışanlarının seyahatlerini azaltabilir. 

Öncelikleri gözden geçirme

Çalışma alışkanlıklarımızda değişikliklerin yaşanması kaçınılmazken, kendini eve hapsolmuş hisseden çok sayıda çalışan, bildiği ve alıştığı ofis ortamına dönmek için sabırsızlanıyor olacak. Yüz yüze görüşmelerin kendileri için ne kadar önemli olduğunu hatırlayanlar bu yeni farkındalıkla, yüz yüze görüşmelere mümkün olduğunca devam etmek isteyecektir.
 
Bizim için önemli olan şeylerin kıymetini anlama farkındalığını hayatımız boyunca anımsayacağız. Milyonlarca sporsever, Liverpool FC'nin efsane ismi Bill Shankly'nin "Futbol yalnızca bir ölüm kalım meselesi değildir. Ondan çok daha önemlidir," sözünü doğru bulurdu. Şimdi ise kulağa saçma geliyor. İçinde bulunduğumuz kriz toplumu; futbolculara, spor yıldızlarına ve ünlü isimlere duyulan hayranlığın hayatları nasıl şekillendirdiğini yeniden gözden geçirmeye zorladı. Böylece hepimiz, bir adım geri çekilip hayatta gerçekten önem vermemiz gerekenleri düşündük.
 
Salgın sonrasında, bu süreçteki çalışmaları hayati önem taşıyan doktorlar ve hemşirelerin yanı sıra görevleriyle toplumun işleyişinin devam etmesini sağlayan temizlik işçileri, esnaflar ve toplu taşıma çalışanları da hak ettikleri değeri görecek. Daha önce düşük nitelikli veya düşük değerli olarak sınıflandırılan bu işlerin her ülkede en önemli çalışma alanları arasında olduğu anlaşıldı.

Her saniye önemli

Normal yaşantımıza döndüğümüzde insanlar, her şeyden önce, bu süreçte yalnızca ekrandan görebildiği ailesiyle, arkadaşlarıyla ve sevdikleriyle vakit geçirmek isteyecek. Bu cihazlar sosyal etkileşim kurarak hayata tutunmamızı sağlamış olsa da sevdiklerinizin gözlerinin içine bakmak, ellerini tutmak veya onlara sarılmak gibisi yoktur. Bunları bir gün kaybedebileceğimizi daima hatırlayarak, bu farkındalığın bakış açımızı ve önceliklerimizi değiştirmesi bu zorlu sürecin belki de en olumlu sonuçlarından biri olacaktır.


Why you Need To Choose Modern Furniture?

21 Kasım 2020 Cumartesi 22:42

Modern Furniture Is A Must Have!

Why is modern furniture important? Lets just say it's the perfect way to express your lifestyle and yourself. Let your furniture speak for itself, with the best furniture whether it's residential or commercial!

The best way to bring your room to life is using unique and contemporary modern furniture you can find. Bringing that cozy atmosphere to anyone who enters the room. One great thing about modern furniture is there isn’t a fixed style to the furniture. As trends change, modern furniture is timeless. Sbuyonline has a variety of different collections of contemporary products suitable for commercial or residential projects of any size. Make your space unique to you, leaving everyone speechless. However, looks aren't the only thing that makes modern furniture amazing. The furniture speaks for itself with the greatest quality, colours, materials and fabrics. Our experts at sbuy perfect modern furniture everyday to ensure the customer is always satisfied. Each piece of Sbuy furniture is high quality and has long-term durability. Additionally, sbuy is committed to provide both fashion and comfort, while managing a high stock system with reasonable pricing.

With the large variety to choose from, change the furniture in any way you desire to get the “perfect look”. You want a specific Shade? Contour? Colour? To fit your look. Modern furniture has got you covered. Always adapting to what the people want. Make your residential and/or commercial space perfect for you.

Yükleniyor...